Visit us at 600 S. Rivershore Lane, Eagle, Idaho 83616 | Call 208-939-6775

Collection: Balsamic Vinegar

For a healthier way to add flavor to your meals, balsamic vinegar is the perfect choice. Low salt, low carbs and with no added sugar. In fact, one tablespoon contains only 36 calories, just 8g of carbohydrates, 7g of sugar and 2 mg of salt.

What’s more, the base for all of our naturally flavored balsamic vinegars, from black walnut to strawberry, is our aged 25 Star Dark or 25 Star White balsamic imported from Modena, Italy. It's pure, unadulterated flavor.
26 products
  • FIG
    Regular price
    from $7.95
    Sale price
    from $7.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • GARLIC balsamic
    Regular price
    from $7.95
    Sale price
    from $7.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • GARLIC CILANTRO
    Regular price
    from $7.95
    Sale price
    from $7.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • HONEY GINGER
    Regular price
    from $7.95
    Sale price
    from $7.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • HUCKLEBERRY
    Huckleberry Balsamic Vinegar from Olive and Vyne. Olive oil and Balsamic Vinegar - Serving Eagle, Star, Middleton, Caldwell, Emmett, Kuna, Nampa, Boise and more.
    Regular price
    from $7.95
    Sale price
    from $7.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • JALAPENO LIME
    Regular price
    from $7.75
    Sale price
    from $7.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • LAMBRUSCO Red Wine Vinegar
    Regular price
    $19.95
    Sale price
    $19.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MANDARIN ORANGE
    Regular price
    from $7.75
    Sale price
    from $7.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MAPLE
    Regular price
    from $7.95
    Sale price
    from $7.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • PEACH
    Regular price
    from $7.95
    Sale price
    from $7.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • PEAR
    Regular price
    from $7.75
    Sale price
    from $7.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • POMEGRANATE — Flavor of the Month
    Regular price
    from $6.95
    Sale price
    from $6.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out